In Turkish

Yaşadığımız evi bilmek istiyoruz. Ancak biz çocuğuz.Bundan dolayı büyüklerimizin bilgilerine ihtiyacımız var.Evimizin tarihini bilmek için ailemiz,büyük anne,büyük baba ,amca ,teyze gibi büyüklerimizin bilgilerine ihtiyacımız var.Tüm bilgileri aşağıda görebilirsiniz.

 ŞUBAT.EVIMIZI SUNUYORUZ


Bir şeyleri bilmek evdekileri de bilmeyi kapsar.Bu bir kuraldır.Bunu gerçekleştirmek için kurallarla çalışacağız.Sokaklar,Google Harita gibi…. Ve tabiki  mektup yazmak.
ŞUBAT:EVIN DIŞI 

Ev ile ilgili terimleri  bilmek  ve bunları konuşabilmek önemlidir.Burada evin dış bölümündeki terimlerle ilgili çalışacağız.Bu  Projedeki tüm dillerle ilgili sözlük oluşturacağız.

Tüm  bilgileri aşağıda görebilirsiniz.

LINK
ŞUBAT:EVIMIZIN SUNUMU


Şimdi eve dönüyoruz. Evlerin görüntülerine dayanarak tüm meslektaşlarımıza ülkeler arası benzerliklerini sunacağız.Daha sonra ülkeler arası evlerin farklılıklarını karşılaştıracağız.Bu verilerden sonuçlar çıkaracağız.


OCAK:SUNUM

Sunumuna başlıyoruz.Sunum  bir oyunla olacak.Bu oyunda her birimizin resmiyle tanıtımını esleştirmemiz gerekiyor.
Tüm bilgileri aşağıda görebilirsiniz.
LINK 


ARALIK :YENI BIR PROJE DOĞUYOR.


Aralık ayına  e Twinning projesine geliştirerek  başlıyoruz.
‘ Evimin Hikayesi’
Bu projede ailemizin hikayesini ,binanın hangi materyallerden oluştuğu  ve gizemlerini öğreneceğiz.Ve evimizin hangi iklimden dolayı bu şekilde oluşturulmaya karar verildiğini  öğreneceğiz.
Gelecek aylarda yakın çevremizle çalışacağız.Bunları İspanya,Portekiz,Türkiye,Romanya ve Polonya ülkelerinden öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte öğrenerek,birbirimizle paylaşacağız.


LINK

1 comentario: